Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Günler aylar geçtikçe belki de herkesin durumu kötüye gidiyor maddi anlamda sıkıntıya giriyor. Çaresiz elde avuç ta para olmayınca insanlar bankalara yönelmeye başladı. Bankaların birbirinden gösterişli reklamları ile gözü boyanan insanlar gerek bankaya giderek gerek mobilden gerek ise de müşteri hizmetlerinden çok kolay şekilde kredi başvurusu yapmaya başladı.

Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? Admin
Bu içerik 196 kez okundu.
Reklam

Peki, başvurmak bu kadar kolay iken herkese bu kredi kolaylık ile çıkıyor mu? Hayır dediğinizi duyuyor gibiyim tabi ki de hayır çünkü geçmişten günümüze kalan sıkıntılar karşımıza bir duvar gibi çıktı. Ödenmeyen taksitler ertelenen ödemeler nasıl olsa asgari ücret yeter diye yatırılan düşük düşük miktarlar bizlerin kredi notunu düşürmüştü. Tabi biz bunların sonucunu bankadan olumsuz sonucunu aldıktan sonra anlamış olduk.
 

Kredi Notu Nedir?
 

Kredi notunuz bankanın geçmişe dönük ve elde ettiğiniz maaşa yönelik sizler üzerinde yaptığı bir değerlendirmesidir. Geçmişten günümüze banka ile yaptığınız işlemlerden vaktinde yapılan ödemelere, ödenen kredi miktarına göre açıkçası size güvenip güvenmemesidir.
 

Ödemelerimiz İyi İse Kredi Çıkar mı?
 

Diyelim ki gününden beri yaptığımız alışverişler ödemeler taksitler her şey dört dörtlük bu kez bana kredi çıkar mı? Evet ya da hayır dediğinizi duyar gibiyim ama bu da bu kadar kolay değil elbette. Sizin değerlendirmenizden sonra geleceğe yönelik maaşa bakarlar bu krediyi bu adam çekti de daha sonra ödeyebilecek mi diye. Eğer geliriniz de iyi ise banka size krediyi vermekte emin olun hiç çekinmeyecektir. Çünkü banka kendine müşteri bulmak isteyecektir.
 

Kredi Notum Düşük İse Nasıl Yükseltirim?
 

Geçmişten notum düşün acaba kredi notumu nasıl yükseltirim sorularının karşılığını biraz kurcalamamız gerekiyor. Ki bu kolay kolay olacak bir şey değil açıkçası. Bunun için biraz vakte ve düzenli ödemeye ihtiyacımız var.

 Ne yapmamız gerekir derseniz eğer şöyle anlatmakta fayda var. Ufak bir borçlanacağız. Evet, evet yanlış duymadınız öncelik ile düşük miktarda bir borcun altına gireceğiz ve bu borcu düzenli bir şekilde ödeyerek bu sıkıntının üstesinden gelebiliriz.

Ayrıca bankaların en çok sevdiği şey olan kredi kartını kullanmamız gerekecek. Bir kredi kartına sahip olarak genel alışverişimiz kredi kartını kullanarak yapmamız gerekecek. Kredi kartını kullandıkça banka bizim giriş çıkışlarımızı görecektir. Bu giriş çıkışlar ödeme şekillerimiz bankayı biraz ikna edecektir.

Ayrıca örneğin her ay kesin ödediğimiz telefon faturanızı düşünün bunu bankadan otomatik talimat vererek her 350 ay biz işlem yapmadan otomatik şekilde ödeyerek düzenli bir ödeme alışkanlığı elde edebiliriz. Bu ödeme alışkanlığını elde etmemiz bankayı ikna edecektir böylelikle puanımız biraz daha artacaktır.

Bu yöntemlerden bağımsız olarak ta şöyle anlatmakta fayda var bir yöntemi daha. Kredi limit miktarınız. Sık sık bankayı rahatsız ederek limitinizi artırma talebinde bulunmakta fayda vardır. Böylelikle banka bilgilerinizi okuyunca o limiti görünce ister istemez ikna olacaktır. Ayrıca önceden çektiğiniz kredinin kaç taksit olduğu da önemlidir.

Diyelim ki 10 15 yıl için çekeceğiniz bir kredi olumsuz yansıyacaktır. Aksine aylık yüksek miktar ödeyip taksit sayısını azaltarak bankaya bir göz de o şekil kırpmış olacağız. Evet, farkındayız bu süreçler biraz zorlar ve sıkıntıya sokar ama unutmayalım ki durumu buralara getiren de biz olduk.

Biraz sabırlı davranıp bankanın istediği şekilde hareket edersek hem bizler için hem banka için iyi olacaktır. Biraz zahmetli iş ama daha sonrasında istediğimiz şeyler tek tek ayağımıza gelecektir. Bu kez biz bankaların peşinde değil de banka bizim peşimizden koşmaya başlayacaktır hızlı koşmaya başlarsanız iyi olacaktır.

Findeks Notu Öğrenme Findeks Notu nasıl yükselir kredi notu yükseltme
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?