YATIRIM MI TRADE Mİ (KRİPTO PARALAR İÇİN)

YATIRIM MI TRADE Mİ (KRİPTO PARALAR İÇİN)
YATIRIM MI TRADE Mİ (KRİPTO PARALAR İÇİN) Admin
Bu içerik 131 kez okundu.
Reklam

Finans piyasalarında yatırım nedir? Kısa veya uzun vadede gelir sağlamak amacıyla birikimlerin kullanılmasıdır.
Trade ise ticaret demektir. Yani bir malı alıp değerlenmesini bekleyip satmak demektir.
Biliyorsunuz ki son gelen vergilerle artık Türkiye`de döviz ve emtiada trade işi neredeyse bitti. Ciddi yükselişlerde vergiyi atlatsan banka makası var. Haliyle herkes fiziki yatırım araçlarına yöneldi. 

Peki verginin olmadığı bir sistem düşünün. İşte bunlar kripto paralar. Benim için geleceğin teknolojisi. Çok küçük komisyon oranları ise umursanmayacak kadar düşük.

Kripto Paralarda Yatırım
Bazı kişiler yatırım yapılmayacağını düşünse de ben tıpkı bir altın gümüş gibi yatırım yapılabileceğini düşünüyorum. Önemli olan doğru zamanda doğru araça yatırım yapmak. Peki benim için kripto paralara yatırım yapmanın koşulları neler?
*Bütün cripto paraların ağababası BTC. Temel analizini hakkındaki haberleri takip etmek gerekir. Devletlerin kripto paraları meşrulaştırması olumlu bir haber iken yasaklaması olumsuz bir haberdir. Hareketler sert olur. Yatırım aracımız BTC ise vadeyi çok uzun tutmalıyız
*Eğer altkoinlere yatırım yapılacaksa projenin white paperini inceleyin. Para hakkındaki haberlere bakın. Gerçekten somut delillerle gelecek vadediyor mu?
*Diyelim ki uygun kripto paraları belirledik sağlam projeler bulduk. En uygun ne zaman alınır? Eğer BTC sert yukarı yönlü giderken altkoinde yukarı gidiyorsa geçmişte; btc hakkında aşırı olumsuz haberler gelmediği sürece o koin sağlam projeyse yükselecektir.
*Peki ya deli dana gibi olanlar. Proje sağlam fakat değerlenmemiş. BTC düşüyor altlar eziliyor btc yükseliyor altlar yine ezliyor derler ya o koinleri ne yapacağız. İşte onları en doğru alım zamanı btc nin sert hareket ettiği zamanlar. Birkaç gün önce BTCnin 12k dolarları görmesi pek çok sağlam proje için alım fırsatı doğurdu. 
*En önemlisi alım yapıldığında satış emrimizi girmemiz gerekir. Hedef %200se oraya emri koyup köşeye çekilmek gerekir.

Kripto Paralarda Trade 
Ne kadar iyi olursanız olun. En iyi teknik analizci olun, tüm temel analiz üzerine haberleri bilin, algoritmaların kurdu olun ZARAR EDECEKSİNİZ. Kaçarı yok. Başarı ise karar-zarar oranı. Trade ederken benim gözlemlerim şunlar:
*Normal piyasa kurallarındaki kurallar geçersiz. Günlük %5 hareket çok küçük bir hareket özellikle alt koinler için. 
*Yükselen mal alınabilir düşen mal satılabilir. Tekniğe uygunsa %10dan fazla yükselmiş mal da alınabilir mesela.
*Trendlerin ve kanalların çalıştığı koinler en rahat trade yapılanları. Karı yüksek zararı da az olur. Teknik analiz yüksek hacimli koinlerde çok güzel çalışır.
*Stopsuz gezmeyin diyeceğim ama bu piyasa stop patlatır. Stopu koyduğum yere fiyat iğne attı bir kaç kez. Benim kaçışım şu oluyor stopu yükselişin başladığı yerin hemen altına koyuyorum. Çünkü çoğu yatırımcı destek dirençlere yakın stop koyuyor zaten.
*BTC düşer altlar ezilir yükselir yine altlar ezilir dedik.(En azından geneli) BTC yi iyi takip et. Bazı altkoinler BTC den bir kaç dakika hatta saat sonra tepki verir alarmların hazır olsun.
*7/24 açık bir sistem tatil mola yok. Sürek ralliler olur her gün birilerini batıracak yada çıkaracak hareketler olur. Böyle piyasada gözü açık olmazsan sermayen erir gider.
*Paranızın %10 undan fazla işleme girmeyin. 
*Hep dezavantaj mı hayır trade avantajları var. Komisyon oranlarının çok düşük olduğu borsalarda vur kaç şeklinde kar almak çok kolay. %0.1-3  aralığında karlar çok kısa sürede mümkün. Bunu da özellikle yükselen koinlere yapmanızı öneririm. Alım emrin gerçekleşince satışı ver sat çekil.

Sermayenin büyük kısmı ile yatırım, çok küçük kısmı ile trade yapılmasını destekliyorum. Totalde hangisi daha yüksek kar yazdı derseniz yatırım yaptıklarım yüzdesel olarak daha fazla. Trade işi kripto para borsasında heyecanlı ve yorucudur. Psikolojinizin sağlam olması lazım.Trade ederken kafanızda bir alış satış planı olsun. Yatırım mı trade mi siz karar verin ben oyumu kripto paraların güvenliği tehdit altına girmediği sürece yatırımdan kullanıyorum.

 

Finans Gazetesi

Telegram: https://t.me/diptenalanadam

Kripto Paralarda Trade Kripto Paralarda Yatırım
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?