PARA TİCARETİ NASIL YAPILMALI?

Yerleşik haber kaynakları ve gündem takibi çok önemli ve özel bir uğraştır

PARA TİCARETİ NASIL YAPILMALI?
PARA TİCARETİ NASIL YAPILMALI? Admin
Bu içerik 179 kez okundu.
Reklam

PARA TİCARETİ NASIL YAPILMALI?

Yerleşik haber kaynakları ve gündem takibi çok önemli ve özel bir uğraştır. Bir ülkenin para birimi ile ticaret yapmaya niyetlendiyseniz o ülke ile alakalı ekonomik siyasal sosyolojik coğrafi düzeni de göz önünde bulundurmalı, bu bileşenlerle alakalı detaylı bilgi sahibi olmalısınız. En başta bunu belirtiyorum ki Türkiye’nin başarısız ticari serüveninin bir parçası olmayın. 

Evet yanlış değil yazdığım, bu ülke ticari anlamda potansiyelinin çok altında ticari başarı sergileyebilen bir yerdir. Bunun pek çok sebebi olmasına rağmen bugün konumuzla daha çok ilgisi olan ticaretin temel mantığı olan malın etrafında dönen olayları takip edebilme yeteneğinin ve bilginin yokluğunu konuşalım. Biraz parası olan veya para kazanma ihtimali olan bir adama bu ülkede kulaktan duyma bilgilerle pek çok “iş fırsatı” önerilir. Haliyle pek çok ufak orta çaplı girişim de kulaktan dolma biçimde başlıyor. Sonuç ne? Risklerini fizibilitesini göze almadan yapılan aslında gerçek potansiyelinden de bihaber girişilen bu işler ufak orta çaplı batık şirketlere, girişimlere evriliyor.

Bunları niye anlatıyorum? Çünkü arkadaşım para da bir maldır. Ve insanların bir kısmı para alıp satarak para kazanır. Üstelik karlı bir iştir doğru yapıldığında. Öncelikle hangi parayı kullandığınıza dikkat edeceksiniz. O parayı neden o fiyata alıp sattığınıza da. Şuursuzca, neden alıp sattığını bilmeden yapılan işte para kazanma şansınız yoktur. Bu işten iyi para kazanan sermayedarların avı olmaktan öteye geçemez, elinizdeki üç beş kuruştan da olursunuz. O yüzden öğrenme isteğiniz hevesiniz yoksa risk yönetimi yapma konusunda kendinize güvenmiyorsanız uzak durun. Eğer olacaksa bir yatırım tavsiyem, o da budur.

Yeni dönemde daha çok İngiltere ve İskandinav ülkeleri üzerinden siyasi ve ekonomik analize eğileceğiz. Ara ara spot bilgiler sunacağız merakı olana. Hem ben öğrenirken bir yandan derli toplu bilgi oluşturabilme imkanımız olacak. Bu ülkelerin tarihi ve güncel siyasi durumlarından kaynaklı bu birkaç ülke ile tabi ki sınırlı kalamayacağız. Herkesin beklediği bilgi, GBP ile işlem yapma konusunda kurtlarla kapışmaya başlayacağız :)

PARA TİCARETİ NASIL YAPILMALI? try
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?