En Çok Kazandıran Hisse Senetleri

Bir umuttur hisse senedi lafı ile başlasam yalan olmayacak herhâlde.

En Çok Kazandıran Hisse Senetleri
En Çok Kazandıran Hisse Senetleri Admin
Bu içerik 108 kez okundu.
Reklam

Herkes etraftan durduğu kulaktan doyma cümleler ile borsaya gir zengin olursun hisse senedi al zengin olursun cümleler ile bambaşka hayallere kapılıyor. Bu kadar kolay olsa insanlar borsadan neden psikolojisi bozulsun ya da intihar edenler bile var bu seviyelere neden gelinin bir düşünün isterseniz. Hiçbir zaman birilerinin gazına gelip iş yapmayın önce neyin ne olduğunu bilin çünkü sizin üzerinizden o piyasada para kaldıran kişiler avcılar olacaktır. 

Hisse Senedi Nedir?

Şöyle düşünelim büyük firmaların fabrikaların yatırımcıların küçük veya büyük fark etmeden maddi olanaklarına bir nebze ortak oluyorsunuz. Onlar kar ettikçe siz kar ediyorsunuz onlar zarar ettikçe sizlerde zarar ediyorsunuz.

Hisse Senedi Haram Mıdır?

Tabi her konuda olduğu gibi bu konuda da çok fazla söylenti var. Yok haramdır helaldir iş yapılmaz kimseyi dinleme iş yapan çok diye söyleyen söyleyene herkes bir şeyler deniyor konuşarak. Benim edindiğim bilgiler ise bu şekilde kısacası lafı uzatmanın da anlamı yok. Ortak olduğunuz şirket helal yollardan para kazanıyor ise hiçbir sıkıntı yok gönül rahatlığıyla girebilirsiniz bu ise yalnız o şirketin parasını ne kadar helal kazandığını sorgulamak çok büyük araştırma ister. Aksi yönde şirket parasını haram yollar ile kazanır ise ya da parasını o yerlerde kullanıyor ise yaptığınız iş haram olacaktır ve karar sizlerin olacaktır sevgili yatırımcılar.

Kazandıran Hisse Senedi Nelerdir?

Bunun net cevabı olsa idi eğer şimdi ben köşeyi dönmüştüm dostlar. Şaka bir yana bu bu kadar kolay olmayacaktır elbet. Ekonomiyi piyasayı iyi takip etmekten geçiyor bu işin püf noktaları. Nasıl yani diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Şöyle cevap vereyim devletimiz bu firma ile anlaştı ve bu bu parçasının imalatını artık bu firma üretecek. Eee akıl var mantık var  ertesi gün piyasa bu şirkete yan yan bakacaktır. Gözler ona çevrilecek elbette hisseler yükselmeye başlayacaktır.

,Bunca büyük yatırım sonucu elbette yükselmeler olacaktır. Ya da bu banka çok güzel kampanya başlattı konut ev kredisi vs. vermeye başladı sonucu ne olacak herkes buraya yönelmeye başlayacak ve hisse senedi kar ortağı olarak piyasalarda caka satmaya başlayacak. Aksi durumda piyasalarda bu şirket hakkında olumsuz şeyler duymaya başladınız borcunu ödeyemeyen şirkette çalışanlar istifa ediyor işten çıkarılıyor hali ile bunlar da piyasada olumsuz bir intiba bırakarak zarara sürüklenecektir. Bu tarz şeylerden de uzaklaşmak gerekecektir. İşin püf noktası her şeyi okumak lazım araştırma yapmak lazım onun lafı ile hareket edersek sonumuz pişmanlıktan başka şey olmayacak. Ama şunu unutmamak lazım ekonomi haberinde ve ya piyasalar da ilk yüz içerisinde olan hisse senetlerine yönelmekte fayda var çünkü bunların bir anda piyasadan yok olma durumu aldatma durumu çok nadirdir.

Güvenilir şirketlerdir ve ister istemez kısa vadede olmasa da uzun vadede her türlü kar ettirecektir. Küçük şirketlerin bir anda batma ihtimali daha fazladır ve bu sizi zarara uğratır. Elbette dünyada ki olumsuz şeyler bazen ne yapsanız da hisse senedini yükseltmez ama uzun vadede büyük şirketler kazandırır. Örnek veriyorum hastalık oldu maske ihtiyacınız olacağını düşünerek maske üreten firmalara girerseniz eğer burada köşeyi siz dönmüş olursunuz. Burada da asıl püf nokta ve en büyük işaret olsun öngörü ortaya çıkmaktadır. 

Hiç düşmeyen hisse senetleri En çok değer kaybeden hisseler En Çok Kazandıran Hisse Senetleri En Çok yükselen Hisseler En çok kaybettiren Hisseler
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?