Matic Network (MATIC) Nedir?

MATIC kripto para birimi de Bitcoin’den sonra kripto para borsasında işlem gören sanal para birimlerinden birisi oldu.

Matic Network (MATIC) Nedir?
Matic Network (MATIC) Nedir? Admin
Bu içerik 187 kez okundu.
Reklam

Matic Network (MATIC) Kripto Para Birimi Nedir?

MATIC kripto para birimi de Bitcoin’den sonra kripto para borsasında işlem gören sanal para birimlerinden birisi oldu. Kripto para borsalarında işlem hacmi biraz daha küçük olmasından dolayı yatırımlar amacı ile merak edilen Matic Network, bu yazıda tüm ayrıntıları ile ele alınmıştır. İşte, MATIC nedir? Sorusunun cevabı;

MATIC Nedir?

İkinci katman bir ölçekleme sunan Matic Network’un en büyük amacı ağ üzerinde işlem yapan ve etkileşimde bulunan kişilerin karmaşıklığını azaltmaktır.

MATIC, ilk ortaya çıkışı ile birlikte merkezi olmayan ekosistemler ve finans uygulamaları arasında etkileşimi kolaylaştırma gayesi sunmuştur. Bu gaye uğrunda da Plasma çerçevesi özelleştirildi ve bir versiyonda merkezi olmayan bir platform olarak tasarlandı.

Plasma dediğimiz şey ise Ethereum ağı için önemli bir ölçüde ölçeklendirme sağlayan bir dijital çözümdür. Bu çözüm ile birlikte merkeziyetsiz ve küresel çapta finans uygulamaların var olmasına olanak sağlanıyor. Matic Network bu bağlamda da Proof of Stake diğer bir adı ile PoS doğrulayıcısını etkin kılmıştır. Matic ne demek? Sorusunun cevabı kısaca bu şekildeydi. Dilerseniz, avantajlara göz atalım;

Matic Network (MATIC) Avantajları nelerdir?

Şu an da yer alan blockchain sistemleri içerisinde mevcut kullanıcıların taleplerini karşılayabilecek düzeyde değil. Merkeziyetsiz uygulamalar gayesi ile her ne kadar yol katetselerde maalesef henüz yeterli ölçeğe gelmiş durumda değiller. Ancak MATIC coin yetkilileri çalışmalarını son hız ile sürdürmektedir. Yaptıkları çalışmalar sonucunda yavaş işlemleri hızlandırma ve yüksek işlem ücretlerini azaltmayı hedefliyor.

Magic Network (MATIC) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto para birimleri arasında birçok kripto para birimi çeşitli protokoller çerçevesinde madencilik yapılmaktadır ancak MATIC madenciliği ne yazıkki yapılamamaktadır. Piyasa üzerinde var olan bütün MATIC coinler vakıf tarafından piyasaya sürülmektedir. Şu an piyasada yaklaşık olarak 2,758,503,686 MATIC bulunmaktadır. Tabi, piyasadaki duruma göre MATIC eklemeleri devam etmektedir.

MATIC Nasıl Satın Alınır?

İşlem hacmi o kadar da fazla olmamasına rağmen kripto para borsalarından rahatlıkla temin edebilirsiniz. Bazı Türk kripto para borsalarında olmasada yurt dışı borsalarında yer almaktadır. Borsanın hesabına havale ile parayı aktarıp daha sonra borsa içerisinde alabilirsiniz. Satım işlemini de aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gördüğünüz gibi MATIC alım işlemi basittir.

 

matic matic network matic kripto MATIC
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?