Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme

Para gönderme işlemi çok fazla kullanılmaktadır. Para gönderme işlemlerinde ise en çok merak edilen banka hesabı olmayan kullanıcılara para işlemi nasıl gönderilir sorusu sorulmaktadır.

Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme
Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme Admin
Bu içerik 487 kez okundu.
Reklam

Bu durum sonrasında ise banka hesabı olmayan birine para gönderme işlemi nasıl yapılır çok fazla merak edilmesidir. Bu işlem hakkında ise daha detaylı ve kesin bilgi isteyen siz kullanıcılarımıza detaylı bir bilgi vermekteyiz.

Günlük yaşamda teknolojinin artması ile birlikte bankalar da kendi teknolojilerini yenileyerek birçok alanda kolaylık sağlamak açısından para çekme ve yatırma işlemlerinin birçoğunu, kira, eğitim, elektrik, su, doğalgaz gibi fatura ödemelerini kolayca ATM’lerden sağlayabilmektedirler.

Bunun yanı sıra banka hesabı olsun ya da olmasın para gönderebilme seçeneği ile herhangi birine para göndermek isteyen insanlara kolaylık sağlayarak banka içerisinde saatlerce beklemek yerine beş dakikadan kısa bir sürede para yatırma veya çekme işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler.

Bankadan para yatırma, fatura ödemeleri ya da para çekme gibi işlemleri yapabilmek adına kişilerin bir banka hesabının olması gerekmemektedir. Banka hesabına sahip olmaksızın para gönderme işlemi iki şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Hem Göndericide Hem de Para Çekecek Kişide Banka Hesabı Yok İse

Bu yöntem de iki şekilde gerçekleştirilebilir öncelikle herhangi bir tanıdık var ise onun hesabından gönderim sağlanabilmektedir. Ancak herhangi bir banka hesabı yok ise karşı tarafa para gönderimi sağlamanın en hızlı ve kolay yolu PTT ile olmaktadır. 

Para göndermek isteyen kişilerin herhangi bir PTT şubesine giderek sadece kimlik bilgilerini kullanarak karşı tarafa para gönderimi gerçekleştirebilmektedirler. Para göndermek isteyen kişilerin etraflarında herhangi bir PTT şubesi yok ise Garanti Bankasının verdiği yeni hizmetlerde bir tanesi de Bankasız Havale hizmetinden yararlanma hakkına da sahiplerdir. 

Garanti bankasının yeni hizmeti olan bankasız havale hizmeti garanti paramatiklerinden kolayca sağlanabilmektedirler. Bunun için garanti paramatiklerine giden kişilerin türkiye cumhuriyeti kimlik numaraları ve cep telefonlarını girerek karşı tarafa para gönderimi sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra aynı şekilde gelen paranın çekilmesi de mümkündür.

PTT işlemleri mesai saatleri içerisinde yapılmakta olup garanti bankasının bankasız havale işlemleri günün istenen her saati yapılabilmesi ile daha büyük kolaylık sağlamaktadırlar. Bu işlemler için gerek PTT gerek ise Garanti Bankası hizmet ve sözleşmelerinde yazmakta olan komisyon ücreti tahsil ederler.

Göndericinin Banka Hesabı Olup Gönderilen Kişinin Bir Hesabı Yok İse

Para gönderme işlemi gerçekleştirecek kişilerin kendilerine ait bir banka hesapları olup para gönderecekleri kişilerin herhangi bir hesabı yok ise kendi bankalarının internet şubeleri ya da telefonlarından indirebilecekleri banka uygulaması sayesinde karşıdaki kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaralarını ve kullandıkları cep telefonu numarası ile gönderim sağlayabilmekte olup para çekecekleri kişilerin bankamatiklerden ya da bankanın içerisinden para çekme işlemlerini gelecek olan kodu girerek sağlamaları mümkündür.  

Birine para göndermek için ne gerekli Banka hesabı olmadan para çekme İsim görünmeden para gönderme İsimsiz banka hesabı Para Gönderme yöntemleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?