Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi

​Garanti Bankası Türkiye’de yer alan bankalar arasında en düşük oranlarla ve en yüksek vadelerle ihtiyaç kredisi denince akla gelen ilk banka oluyor.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi
Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Admin
Bu içerik 207 kez okundu.
Reklam

Ayrıca ihtiyaç kredisi konusunda vatandaşı yönlendiren, doğru yol gösterici tavırlarıyla işinin en iyisini yapmaya gayret eden profesyonel çalışma kadrosu sadece Garanti ihtiyaç kredisi başvurusunda değil süreç boyunca müşterileri memnun etmek için çaba harcıyor.

         Merkezi İstanbulda bulunan Garanti Bankası kuruluşunu 1946 yılında Ankara’da tamamlamıştır. Ve 1946’dan bu yana ihtiyaç kredisi denince Garanti Bankası diyen binlerce müşterisine hizmet sunuyor. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi dışında taşıt kredisi, konut kredisi, kısa süreli ihtiyaçlar, diğer ihtiyaçlar gibi bir çok opsiyonu bulunan Garanti Bankası için ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak çok kolay. İnternet üzerinden yapabileceğiniz Garanti gereksinim kredisine aynı zaman da en yakın şubeye giderek de başvurabilirsiniz.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi İçin Gerekenler

  • Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kımlik numarası bilgisi yer alan nüfus cüzdanı
  • Eğer aylıklı çalışıyor iseniz maaş bordrosu veya gelirin yazılı olduğu resmi belge. Ancak burda ki önemli nokta bordronun güncel olması gerekiyor. En fazla 2 ay öncesine ait olmalı.
  • Bu sağlanamıyorsa SGK sicil numarası, iş yerine ait sinil numarası ve alınan net maaşın herhangi bir kesintiye veya haciz işlemine uğrayıp uğramadığını gösteren en fazla 1 ay öncesine dair maaş (gelir) yazısı.
  • Emekli iseniz adınıza tanımlı bir emeklilik belgesi istenmekte. Emeklilere özgü tanıtım kartı, emeklilikten her ay yatan aylığı gösteren banka hesap ekstresi de kabul edilir.
  • Şahsi şirket sahibi olmanız durumunda vergi levhası ya da yıllık gelir vergisine ilişkin beyanname ibraz etmeniz gerekiyor
  • Çiftçi iseniz size daha önceden verilmiş olan çiftçilik belgesi ibraz etbelisiniz.
  • Eğer geliriniz kira geliri ise Kirasını aldığınız konutun tapusu, en fazla 2 yıl eski olmak üzere kira kontratı gerekmektedir.
  • Faiz gelirine sahipseniz  hesap cüzdanları ve faiz geliri olduğunu gösteren belge

Bu evrakları sağlamalısınız. Ancak hepsinden önemlisi elbette 18 yaşını doldurmuş olmak şartı. Eğer kefil üzerinden ihtiyaç kredisi çekecekseniz de kefil olacak kişinin bu belgelerinin olması gerekir. Bu belgelerle beraber Garanti bankasına Garanti ihtiyaç kredisi için başvurmanız halinde en kısa zaman da tarafınıza bilgi verilecektir. Ayrıca kredinizi takip etmek için canlı destek hattını arayabilir, ya da internet bankacılığı üzerinden takibi sağlayabilirsiniz. Garanti Bankasının mobil uygulamasını indirmeniz ve garanti bankası müşterisi olmanız halinde diğer avantajlardan da faydalanabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu (Garanti Bankası Kredi Notu)

Türkiye’de var olan bankalar üzerinden çekmiş olduğunuz tüm kredilerin ödenme gecikmeleri, aynı şekilde kredi kartı kullanımlarındaki ödeme gecikmeleri banka kayıtlarında mevcuttur. Bu kayıtlar üzerinden size ait bir kredi notu oluşturulur. Bu kredi notu bankalardan kredi çekmenizi kolaylaştıradabilir zorlaştıradabilir. Ödeme konusunda ne kadar titizlik gösterirseniz kredi notunuz o kadar yüksek olur. Kredi notunuzun yüksek olması bankalardan çekeceğiniz kredilerde düşük faiz oranlarına sahip olmanızı da kolaylaştırır. Findeks Kredi Notunuzu Garanti Bankası’nın internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla öğrenebileceğiniz gibi size en yakın Garanti Bankası şubesinden de öğrenebilirsiniz. Böylece ihtiyaç kredisi çekmek için plan yaparken ön görünüz artacaktır. Finansal kredibilite göstergesi bağlamında en önemli gösterge olan Findeks kredi notunuzu öğrenmek eğer kredi notunuz düşükse bu notu yükseltmek için bilgi almalısınız. Eğer kredi notunuz yüksek ise bu yüksek notu korumak için yine bilgi almanız önem arz ediyor.

Garanti ihtiyaç kredisi Garanti kredi hesaplama Garanti Bankası kredi başvurusu Garanti Bankası kredi hesaplama
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?