Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar

Sanal kart internetten yapacak olduğunuz alışverişler için güvenli bir biçimde bir şeyler almanızı sağlayan gerçek anlamı olmayan bir kredi kartıdır.

Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar
Sanal Kart Nedir Ne İşe Yarar Admin
Bu içerik 155 kez okundu.
Reklam

Sanal kart tamamen sizin kredi kartınızın üzerinden gerçekleştirilen ve limiti sizin durumunuza göre ayarlanan bir karttır. Internet üzerinden nasıl bir kredi kartı ile alışveriş yapıyorsanız aynı şekilde sanal kart ile de bu  alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu kartınız ile kampanya gibi çeşitli yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Günlük hayatta çok fazla kredi kartı kullanılsa da bu durum hala bazıları için risk teşkil etmektedir. Çünkü internet üzerinden yapılan alışveriş sırasında bilgilerinizi orada paylaşmış oluyorsunuz. Sanal kart ile böyle bir risk kesinlikle oluşmamaktadır.

Çünkü sanal kartın limitini tamamen siz belirliyorsunuz. Sanal kartınızın limitini belirlediğiniz gibi aynı zamanda bu kartı başka kimse kullanamaz. Ayrıca sanal kart fiziksel kartınız ile aynı özellikleri taşımaktadır. Bu yüzden de fiziksel kartınızın 3-D secutrity özelliği sanal kartınız ile aynı özelliği taşımaktadır. Bu nedenle internet üzerinden yapacağınız alışverişler de sanal kart tamamen güvenliğinizi artırmaktadır.

Sanal Kart Nasıl Kullanılır?

Sanal kartı kullanabilmeniz için öncelikli olarak bir internet bankacılığı kullanmanız gerekmektedir. İnternetten alışveriş yapacağınız esnada internet bankacılığını kullanarak kartınızın içerisindeki limiti sizler belirleyebilirsiniz. Güvenliğiniz nedeni ile belirlemek isteyeceğiniz sanal kart limitini almak isteyeceğiniz ürün ve hizmetlerin toplam fiyat tutarından biraz daha fazla olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında duruma göre bu limiti artırabilirsiniz veya azaltabilirsiniz. En önemlisi ise sanal kart tamamen fiziksel kartınızın üzerinden kullanılmaktadır.

Sanal Kart Nasıl Açılır?

Sanal kartı kullanabilmeniz için ilk olarak internet bankacılığı kullanıyor olmanız gerekir. Bunun yanı sıra bir fiziki kredi kartınızın da bulunması gerekir. Eğer ki internet bankacılığı kullanıyorsanız ve fiziksel bir kredi kartına sahipseniz sanal kart oluşturmak oldukça kolay bir durumdur. Internet bankacılığı üzerinden kredi kartları bölümüne girerek oldukça kolay bir biçimde kartınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Daha sonra ise kartınızın limitini istediğiniz bir şekilde belirleyerek kullanabilirsiniz.

Market Alışverişlerinde Sanal Kart Geçerli mi?

Market alışverişi sırasında veya somut bir harcama yaptığınız yerlerde sanal kartı kullanmanız mümkün değildir. İsterseniz bu kartın limiti çok fazla olsun. Fakat yine de bu kartı o esnada kullanamazsınız. Bu yüzden bu içerisindeki limiti sadece internet üzerinden yapacağınız alışveriş sırasında kullanabilirsiniz. Kendi kredi kartınıza ait kartın yanında bulunan bu sanal kartın limitini kendiniz belirlediğinizden dolayı güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal Kartın Avantajları Nelerdir?

Sanal kartın en önemli avantajı limitinizi sizin belirliyor olmanızdır. Bankaya başvuru yaptığınız takdirde sıfır limit ile başlayan kartınızı sonrasında siz istediğiniz miktara göre yükseltebilirsiniz. İnternet üzerinden siz ne kadarlık bir alışveriş yapmak istiyorsanız bunun için içerisine o kadar bakiye yükleyebilirsiniz.

Çok güvenmediğiniz bir internet sitesinden alışveriş yapıyorsanız eğer limiti az belirlediğiniz için fazladan paranız çekilmez. Sanal kartın hesap kesim ücreti kullanmış olduğunuz kredi kartınızın hesap kesim ücretiyle aynı olmaktadır. Güvenilir bir yöntem olmasının yanı sıra limiti siz belirlediğiniz için ne kadar harcama yaptığınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olursunuz. 

Sanal Kart Üzerinden Taksit Yapılır Mı?

Sanal kart üzerinden taksit yapmanız oldukça mümkündür. İnternet üzerinden yaptığınız alışverişler sırasında birçok sitede taksit seçeneği bulunmaktadır. Taksit seçeneğinden sadece kredi kartınızdan değil sanal kart içinde yararlanabilirsiniz. Taksit seçeneği olduğundan dolayı sanal kart için yıllık ücret ödemenize gerek yoktur. Sanal kart sayesinde bonus, puan ve özel indirimlerden yararlanmanız mümkündür.

Sanal Kart oluşturma Sanal kartta 3D Secure varmı Fake sanal kart oluşturma Netflix için sanal kart Amex sanal kart sanal kart nasıl yapılır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?