Memur ve Emekli Maaş Zammı Yarın Netleşecek!

​Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacağı belirlenecek olan enflasyon oranına göre netleşecek.

Memur ve Emekli Maaş Zammı Yarın Netleşecek!
Memur ve Emekli Maaş Zammı Yarın Netleşecek! Admin
Bu içerik 356 kez okundu.
Reklam

Memur ve emeklilerin en çok sorduğu sorulardan biri de maaş zammı belli oldu mu sorusudur.

Maaş Zammı 2021 Yılında Ne Kadar Olacak?

Memur ve emeklilerin maaş zammı görüşmelerinde birçok farklı rakam konuşuldu. Yapılacak olan maaş zammı ise yarın netleşecek olan enflasyon oranı ile birlikte belli olacak. Maaş zammının tam olarak ne kadar olacağı da enflasyon oranı sonucu yapılan görüşme ile birlikte netlik kazanacak.

Enflasyon Oranı Saat Kaçta Belli Olacak?

2021 Maaş zammı enflasyon oranı sonuçlarına göre şekillenecek. 2020 yılı enflasyon oranı ise Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 04.01.2020 pazartesi günü açıklanacak. Tam olarak gün içerisinde sabah 10.00’da açıklanacak olan enflasyon oranı sonrasında emekli ve memur maaş zammı da netleşecek.

2020 Temmuz-Kasım Arası Enflasyon Oranı Yüzde 7.02 Olarak Açıklandı

2020 yılı temmuz ile kasım ayları arasındaki enflasyon oranı %7.02 olarak açıklanmıştı. Bu durum 2019 kasım ayında 2.3 olarak belirlenen orandan farklı olduğundan memur ve emekliler için enflasyon farkı meydana geldi.

Enflasyon farkı alacak olan memur ve emeklilerin 2021 ocak maaşları üzerine %3 fark da eklenecek. Bu sözleşme gereği zaruri olarak gerçekleşecek bir zamdır. Enflasyon farkına bağlı olarak gerçekleşecek olan maaş zammı aşağıda yer alan hususa göre belirlendi. 

  • 2020 Temmuz ve Kasım ayları arasındaki %7.02 enflasyon oranının %4’ü aşan kısmı maaş zammına eklenecek. Bu oran ise %3.02 olarak hesaplandı.

Memur ve Emekliler 4 Ocak 2021 Tarihini Bekliyor!

Memur ve emekli maaş zammı üzerinde etkili olan birden fazla faktör bulunuyor. Yapılan görüşmeler sonucu memur ve emeklilerin yılın ilk 6 ayı alacakları maaş belli olacak. Enflasyon oranının belli olması ile birlikte netleşecek maaş zammı sonucu emekli ve memurlar ocak ayı maaşlarını zam üzerinden alacaklar. 

Emekli Maaş Zammı Memur Maaş Zammı emekliler kaç para zam alicak
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?