Adnan Bali İş Bankası Genel Müdürlük Pozisyonundan Ayrılıyor!

Adnan Bali İş Bankası Genel Müdürü olarak faaliyet göstermekteydi.

Adnan Bali İş Bankası Genel Müdürlük Pozisyonundan Ayrılıyor!
Adnan Bali İş Bankası Genel Müdürlük Pozisyonundan Ayrılıyor! Admin
Bu içerik 228 kez okundu.
Reklam

Dün kendisinin pozisyonundan ayrılacağına dair çıkan haberler bugün netleşti. Yapılan basın toplantısında açıklama yaparak istifasını netleştirdi. Haberin detayları burada.

Adnan Bali Ne Zaman İstifa Edecek?

Bugün yapılan basın toplantısında Bali’nin açıklamalarına göre kendisini Mart 2021 sonunda yapılacak olan genel kurul sonrasında istifasını vereceğini açıkladı. Bu açıklama akabinde kendisinin henüz istifa etmediği ve birkaç ay daha pozisyonunu koruyacağı netleştirildi.

Kendisi pozisyonundan ayrılma durumundan memnun olmadığını da dile getirdi. Yönetim kurulu üyeliğine kurul tarafından uygun görüldüğü takdirde devam etmek istediğini de ifade etti. Ancak İş Bankası tarafından konulan bazı kurallar bulunuyor. Bu kurallardan biri de icra görevinde 35 yılın sonunda personel değişimi kuralıdır.

Adnan Bali tarafından yapılan açıklamada şu sözleri ifade etti: “Kurallarımız ve şirketimizin mekanizması işliyor. İstifa durumu sürpriz olan bir gelişme değil. Ancak böyle bir prensibimiz olmasaydı dahi ayrılmayı düşünmekteydim.”

İş Bankası Yeni Genel Müdürü Kim Olacak?

İş bankası genel müdürü pozisyonunda yer alması beklenen kişilerden biri de Hakan Aran olarak biliniyor. Adnan Bali basın toplantısında kendisinin yerine önerdiği kişinin de Aran olduğunu ifade etti. Basın toplantısı sonrasında da İş Bankası Yönetimi tarafından bir açıklama yapıldı.

İş Bankası yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre Hakan Aran’ın yeni genel müdür olarak atanacağı da netleştirildi. 

Bali Siyasete Mi Atılacak?

Adnan Bali’nin pozisyonundan istifa edeceğini duyurması üzerine merakla sorulan sorulardan biri de kendisinin siyasete atılıp atılmayacağı ile ilgili oldu. Net bir açıklama yapmayan Bali’nin siyasete girmek konusunda endişeleri olduğu da anlaşılıyor. Kendisinin görevini bırakmasının nedeni istifa etmek istemesi değil kural gereği olduğundan durumundan üzgün olduğunu da dile getirdi.

adnan bali iş bankası genel müdürü iş bankası genel müdürü kim
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?