Sigortasız Kredi Veren Bankalar

Birçok kişinin kendine özel ihtiyaçları vardır ve bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek için akla gelen ilk yer bankalardır.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar
Sigortasız Kredi Veren Bankalar Admin
Bu içerik 184 kez okundu.
Reklam

Günümüz de birçok kişinin işi olmuş olsa da bu kredi başvurusu için yeterli olmamaktadır. Bankaların genel olarak aradığı özellikler arasında olan sigorta her müşteri de olmamaktadır. Birçok insan bu nedenden dolayı zor durumda kalmakta ve ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çekmektedir. Kredi alabilmek için düzenli bir gelirinin olması ve nu gelirini ispat etmek için SGK primini zorunlu olarak yatırman gerekiyor. Bankların bu durumda en dikkat ettiği durum ise sigortalı olarak bir yerde çalışman ve düzenli olarak bir gelire sahip olmandır. Maalesef ki bu durumlarda sigortalı olan müşteriler sigortasız olan müşterilere göre daha avantajlı olmaktadır. Durum böyle olunca sigortası olmayan müşteriler sigortasız kredi veren bankaların arayışına girmektedir. Peki ya sigortasız kredi nasıl alınır? ve sigortasız kredi veren bankalar hangileridir? Makalemizin devamında bu bilgilere ulaşmanız mümkündür.

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Bankalar sizden kredi çekerken sigorta istemesinin asıl nedeni bankadan aldığınız krediyi geliriniz ile ödeyip ödeyemediğinizi öğrenmeye çalışmasındandır. Bankalar için bu durum önceden SSK kaydınızın olması ile yeterli oluyordu. Ancak günümüzde sadece SSK değil sigorta sürenize de dikkat etmektedirler. Sigorta süresi en az 4 ay olması gerekiyor ve bu durum genel olarak kredi veren her banka için aynı olmaktadır. Fakat sigorta süresi bankaların ön şartı olan ve tercih ettikleri sigorta süresi 6 aydır.

Üzerinize Kayıtlı Bir Mülk

Bankalar üzerinize kayıtlı bir mülk olduğu zaman sigortasız bile olsanız size kredi vermektedir. Özellikle taşınmaz mal varlığınız var ise sigortasız olsanız bile bankların size sunduğu kredi seçeneklerinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz ama tabi ki kredi notunuzun da düşük olmaması gerekiyor. Ancak kiranızın ücretini bankada yapılan kontrat ile alıyor olmanız bankalar için önemli olacaktır.

İpoteksiz Olarak Sigortasız Kredi Çekme

Üzerinize kayıtlı bir mal varlığınız yoksa ve ipotek ettiremiyor iseniz yine de bankaların bize sunduğu imkanlar dahilinde kredi çekme şansımız olmaktadır. Üzerine kayıtlı bir mal varlığı olan bir tanıdığınız var ise evliyse eşinin rızasını da alarak sigortasız kredi başvurunuza kefil ederek bankalardan kredi alabilirsiniz. Sigortasız kredi veren bankalar sayesinde birçok imkanlardan sigortanız olmasa bile faydalanmaktasınız.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar Nelerdir?

Sigortanız yoksa ve bankaların diğer müşterilere sunduğu imkanlardan sizde yararlanmak istiyorsanız sigortasız kredi veren bankaları araştırarak bu bankaların sunduğu bu fırsatları sizde kaçırmamış olursunuz ve rahatça ihtiyaçlarınızı karşılarsınız. Peki ya sigortasız kredi veren bankalar nelerdir? Şu şekildedir;

Odeabank

Denizbank İş Bankası

Akbank

Halk Bankası

Ziraat Bankası

Vakıfbank

Yapı Kredi Bankası

QNB Finansbank

Bu saymış olduğumuz banklar sigortasız müşterilere belge şartı olmadan kredi vermektedir. Tabi bu şart haricinde başka şartları da vardır.

Odeabank Nakit Kredisi (başvuru için T.C kimlik kartı yeterlidir)

İNG Bank Mini Kredi

Akbank Şubeye gitmeden acil kredi

Denizbank Hoş geldin Kredisi

TEB, CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Garanti Bankası 25 bin lira limit ihtiyaç kredisi

QNB Finansbank hazır kredi

Gibi bankalar ise sigortasız müşterilere belge şartı isteyerek kredi imkânı sunmaktadır.

 Kredi Kullanmak İçin Ne Kadar Süre Çalışılmalıdır?

Kredi kullanabilmek için bankaların birçoğu en düşük son çalışılan iş yerinde 3 aylık sigortalı olma koşulu aramaktadır. En yüksek çalışma süresinin de ortalama 12 ay olma koşulunu istiyor. Bu süreçte süreler çalışılan kuruma ya da kredi notuna göre azalış gösterebiliyor.

Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar Sigortasız kredi veren bankalar 2021 işsizlere kefilsiz kredi veren bankalar Sorgusuz sualsiz kredi veren bankalar Gelir belgesiz sigortasız kredi veren bankalar
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?