Kripto Para Binance Coin BNB Nedir?

Binance Coin diğer bir adı ile BNB, kripto para borsasına Bitcoin’den sonra giriş yapan kripto para birimleri arasında yer alıyor.

Kripto Para Binance Coin BNB Nedir?
Kripto Para Binance Coin BNB Nedir? Admin
Bu içerik 187 kez okundu.
Reklam

Bu yazımızda Binance coin nedir? Sorusu bağlamında detaylı açıklamalarda bulunacağız. Dilerseniz, detaylara geçelim;

Kripto para değişim borsası tarafından çıkarılan bir para birimi olarak karşımıza çıkan Binance Coin, ERC-20 tabanında yer alan bir kripto para birimi olarak piyasaya sürülmüştür. Ancak, daha sonradan kendi zincirini kuran bu kripto para birimi, BEP2 tabanında bir alt yapıya taşınmıştır. Piyasada yer alan ERC20 tokenleri yakılarak BEP2 tokenlerine dönüştürülmüştür. Kripto para birimi kendi alt yapısına geçmiştir.

Binance Coin (BNB) Fiyatı Nedir?

ICO’nun para teklifi ile birlikte 2017 senesinde piyasaya sürülen Binance Coin, ilk çıktığı anda 100.000.000 BNB sürülmüştür. İlk ortaya çıktığındaki fiyatı yaklaşık olarak 0,11 ABD doları idi. Ancak , şu an da elbetteki daha fazla değeri vardır. Günümüzdeki fiyatlara da borsa üzerinden bakmanız mümkün veya BNB fiyat araması yaparak da karşınıza gelen sekmelerden bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıktığı zamandan itibaren en fazla değeri 2019 yılında gördü. Bu değer ise yaklaşım 39 dolar civarındaydı. Şu an da işlem hacmi ise tam olarak 2,154,530,527 ABD dolarıdır. Piyasa üzerinde bulunan en yüksek hacime sahip olan 9. kripto para birimidir.

Binance Coin Nasıl Çalışıyor?

Binance borsası adı verilen borsa yıllık olarak elde edilen karın %20’si ile Binance Coin satın almaktadır. Aldığı BNB’leri ise yakmaktadır. Tabi, bu hareketin bir amacı var; oluşabilecek enflasyonları engellemek. Son yapılan güncelleme ile birlikte karının %20 ile alacak kısmı değiştirilip, bir kısmı ile alınacak şeklinde bir yazı eklenmiştir.

Binance ile birlikte diğer kripto para birimleri arasında satış yapma hakkınız da var. Binance borsası içerisinde tabi ki.

Binance Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Diğer kripto para birimlerinden farklı olarak bu kripto para biriminde madencilik şansınız yoktur. Binance Coin, ortaya çıktığı ilk günden itibaren üretimi kendisi yapmıştır. Bu nedenden dolayı da daha kontrollü bir şekilde satışı yapılmaktadır.

Binance coin (BNB) hangi ülkenin kripto para birimidir?

Binance coin yani BNB herhangi bir ülkenin kripto para birimi değildir. Kripto para borsası Binance'ın yerel kripto para birimidir.

Binance Coin Grafik Binance güvenilir mi Binance Türkiye Binance coin BNB nedir Binance coin nasıl alınır Binance coin TL fiyatı ne kadar 1 Binance coin kaç tl
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?