Kripto Para Birimi Tether USDT Nedir?

Kripto para birimleri arasında sabit bir değeri olan nadir kripto para birimi olan Tether, birçok kişinin merak noktası oldu.

Kripto Para Birimi Tether USDT Nedir?
Kripto Para Birimi Tether USDT Nedir? Admin
Bu içerik 209 kez okundu.
Reklam

Bu bağlamda da bu yazımızda kripto para borsası paralarından Tether’i ayrıntıları ile işledik. İşte, Tether nedir? Sorusunun cevabı;

Kripto para birimlerinin her geçen gün artması ile birlikte işlem hacimleri de genişliyor. Bitcoin’den sonra kripto para birimleri arasına katılan yeni kripto para birimlerinden birisi de Tether coin olmuştu. Tether, 2015 yılında Tether Limited şirketinin yaptığı çalışmalar sonucunda piyasaya sürülmüştü. Bu kripto para birimi ERC-20 protokolüne bağlı kalarak blockchain üzerinden işlem görmektedir.

Tether (USDT) Ne Kadar?

USDT kripto parası, ABD dolarının sanal hali sayılabilir. Değeri her zaman sabit olarak işlem görür. Yani, Tether fiyatı her zaman aynıdır. Doların sanal versiyonu sayıldığı için 1 USDT = 1 Dolardır. Şirketin iddialarına göre piyasada bulunan her USDT’ye karlılık olarak şirketin kasasında 1 dolar vardır. Tether TL hesabı yapıldığında ise kura bakılarak hesap yapılabilir. ABD doları ne kadar ise Tether’in fiyatı da o kadardır.

Tether diğer bir adı ile USDT bakiyeleri, Blockchain sistemi aracılığı ile transfer edilir ve ERC-20 Blockchain sistemine uygun olarak sanal cüzdanlarda korunurlar.

Tether’in Avantajları Neler?

Gerçek hayattan desteli olan bu kripto para birimi ABD dolarına bağlıdır. Fiyatı sabittir ve her USDT için şirketin kasasında ABD doları vardır. Aynı zamanda ERC-20 sistemine geçiş yapan Tether, düşük masraf ile transfer imkanını da kullanıcılarına sunmuştur. Bu kripto para ile dolar cinsinden işlemler de yapabilirsiniz.

Tether Madenciliği Nasıl Yapılır?

USDT madenciliği diğer bir adı ile Tether madenciliği ne yazıkki yapılamamaktadır. Tether’in üreticisi ve fiyatı net olarak belirlenmiştir. Buna göre Tether kripto para birimini sadece şirket üretir ve Tether’in değeri her zaman 1 dolardır.

Tether Nasıl Satın Alınır?

Tüm kripto para borsalarında Tether’i bulabilirsiniz. Borsaya bakiyenizi yükleyin ve herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan kolayca Tether’i satın alın. Satmak için de yine aynı borsayı kullanabilirsiniz. Tether’in değerinin sürekli sabit olmasından dolayı avantaj sağlayabilir.

Tether Coin nasıl alınır Tether Kaç TL 1 Tether Kaç TL 200 Tether Kaç TL tether tp-link Tether coin yorum Tether Coin Grafik
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?