Tezos XTZ Kripto Parası Nedir?

​XTZ kripto para birimi son zamanlarda kripto para borsasına dahil olmuş ve işlem hacmi her geçen gün artan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

Tezos XTZ Kripto Parası Nedir?
Tezos XTZ Kripto Parası Nedir? Admin
Bu içerik 119 kez okundu.
Reklam

Yaklaşık 6 yıllık bir kripto para birimi olması da henüz anlaşılmamasına sebebiyet vermiş olabilir. Bu yüzden bu yazımızda Tezos nedir? Sorusunu XTZ yorum metinlerini de işin içine katarak cevaplayacağız. Dilerseniz, Tezos coin hakkındaki detaylara geçelim;

XTZ Nedir? Kuruluşu

2014 senesinde Kathleen Breitman ve Arthur Breitman liderliğinde bir kesim yazılımcı tarafından tasarlanmaya ve bu bağlamda da geliştirilmeye başlandı. 2017 senesine gelindiğinde ise Ethereum ve Bitcoin olarak 232 milyon dolar kadar bir fon topladılar. Toplanan bu fon ise Tezos vaktı tarafınca yönetildi. Bu vakıf ilerleyen zamanlarda kullanıcıların yönetime dahil edilmesi ve güçlerinin artması ile birlikte karar mekanizması olarak kendisini geri çekmeyi planlamaktadır.

Dijital bir toplum kurarak kendini yönetebilen bir ve merkezi olmayan bir blockchain oluşturmayı hedefleyen Tezos kripto para birimi yöneticileri, ilerleyen zamanlarda kullanıcıların da dahil olması ile birlikte dijital toplumun adımlarını atacaklardır.

Tezos platformu içerisinde yapılacak olan geliştirmeler, bağımsız geliştiriciler tarafından yapılıyor. Eğer, gerekli bir geliştirme işlemi olursa platform tarafından yazılım geliştiricilerine talimat verilir ve geliştirmeler yapılır. Eğer, bu talebe uyan yazılımcı olursa bu yazılımcıya XTZ token ile ödeme gerçekleştirilmektedir.

Son zamanlarda ortaya konan Tezos ödülü ile birlikte geliştirme yapan yazılımcılara teşvik ve motivasyon vermek hedeflenmiştir. Tabi, belirli bir ücrette veriliyor.

Tezos Avantajları Nelerdir?

Akıllı sözleşme platformu olan Tezos, diğer platformlardan bir yönü ile ayrılıyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bu kripto para biriminde ‘’Dijital topluluk’’ adı verilen bir topluluk kullanılıyor. Bu bağlamda da eğer bir geliştirme işlemi yapılacaksa mutlaka topluluğun onayına sunuyor. Burada kimse kafasına göre işlemler ve geliştirmeler gerçekleştiremiyor.

Tezos Madenciliği Nasıl Yapılır?

XTZ madenciliği, PoS sistemi ile yapılmaktadır. Tabi, bu sistemde de Bitcoin’in kullandığı sistem olan PoW sistemi gibi ciddi elektrik kullanımı söz konusu değildir. Tezos madenciliği sanal bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Tezos Kripto Parası Nasıl Alınır?

Tezos fiyat araştırması yaptıktan sonra ve Tezos grafiklerini inceledikten sonra alıma karar verebilirsiniz. Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi bu kripto para birimini de kripto para borsalarından elde edebilirsiniz ve aynı şekilde satabilirsiniz.

Tezos Coin Yorum Xtz Coin hangi ülkenin Tezos Coin Grafik Tezos Coin geleceği Tezos Coin Haberleri XTZ coin Fiyat 1 tezos xtz kaç tl
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?