Kripto Para Chainlink Nedir?

Chainlink, kripto para borsalarına 2017 yılında giriş yapan bir kripto para birimidir.

Kripto Para Chainlink Nedir?
Kripto Para Chainlink Nedir? Admin
Bu içerik 122 kez okundu.
Reklam

Finansal bir teknoloji şirketi olan ve San Francisco kentinte bulunan SmartContract tarafından piyasaya sürülen kripto para birimi, günümüzde de işlem görmeye devam ediyor. Chalink’in kısaltması ise ‘’LINK’’ dir.

Dijital paranın değer kazanması ile birlikte her sene yeni bir kripto para birimi piyasaya sürülüyor. Bu kripto para birimleri arasında yeni denilebilecek bir yapıda olan Chainlink var. Peki, 2017 yılında piyasaya girmesine rağmen bu kadar tutulan Chainlink nedir? Chainlink güvenilir midir? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabileceksiniz. Dilerseniz, detaylara gecelim;

Dünya üzerinde akıllı sözleşmelerin mimarlarından birisi olan Chainlink, iş dünyasında yaptıkları bu sözleşmeler ile birlikte güvenirliliği arttırmayı hedeflemektedir.

Chainlik Avantajları Nelerdir?

Chainlink sisteminin en güzel taraflarından birisi de Blockchain dışında yer alan sistemleri, akıllı sözleşmeler aracılığı ile Blockchain sistemlerine tam entegre olmasını sağlar. API tabanında verilen hizmetler, Blockchain sistemine entegre olur ve bu da birçok avantaj sağlar.

Diğer, özelliklerine baktığımızda ise bir merkez tarafından yönetiliyor olması kullanıcılara güven veriyor. Chainlink yorumlarına bakıldığında da bu güven görülüyor. Uzun yıllardır kripto para borsasında işlem yapılmasından dolayı bu güveni insanlara veriyor.

Chainlink Madenciliği Nasıl Yapılıyor?

İlk olarak şunu belirtelim; Chainlink madenciliği mümkün değildir. Çünkü, bu kripto para biriminde madencilik desteklenmemek tedir. Tüm Chalink’ler şirket tarafından üretilmektedir. Toplam Chainlink üretimi 1.000.000.000 olması planlanmıştır. Ancak, son verilere göre piyasa içerisinde yer alan Chainlink miktarı tam olarak 350.000.000’dur.

Chainlink Nasıl Satın Alınır?

LINK satın alma işlemi gayet basittir. Daha önceki yayınlarda kripto para borsalarından söz etmiştik. Bu kripto borsalarına kayıt olduktan sonra Chainlink alma işlemi yapabilirsiniz. Herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan borsa üzerinden Türk lirası ile alabilirsiniz. Tabi, Chainlink fiyatı hakkında bir bilgi veremeyeceğiz. Çünkü, fiyat günden güne değişmektedir.

Kripto Paranın Önemi Nedir?

Dünya her geçen gün değişiyor. Bu değişime ayak uydurmak için geleneksel paralardan kripto paralara geçiş yapmak bir farz haline gelmiş durumda. Buna bağlı olarak da kripto para birimleri ile tanışmanın vakti artık geldi.

chainlink grafik chainlink haberleri Chainlink güvenilir mi Chainlink yorumları 1 chainlink kaç tl
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?