Kripto Para Değeri Ripple Nedir?

2012 yılında ortaya çıkan ödeme ağı sistemi olarak bilinen Ripple kripto para değerinin diğer kripto para birimlerine göre bir farkı var.

Kripto Para Değeri Ripple Nedir?
Kripto Para Değeri Ripple Nedir? Admin
Bu içerik 123 kez okundu.
Reklam

Genel olarak diğer kripto paralarının bir merkezi bulunmuyor. Ancak, Ripple kripto para biriminin bir merkezi vardır.  Dilerseniz, Ripple nedir? Avantajları nelerdir? Ayrıntılarına inelim;

Bu kripto para  birimi genel olarak Blockchain sistemi aracılığı ile işlem görmektedir ancak işlem defterleri şirket tarafından yönetilmektedir. Ripple şirketinin CEO’su ise Brad Garlinghouse’dir. Bu kripto para birimine sahip olan şirketin ise dünya üzerinde birçok ofisi bulunmaktadır.

Şu an dijital paralara baktığımızda Ripple para birimini 3.sırada görüyoruz. Kripto para birimi dendiğinde akla ilk olarak Bitcoin geliyor elbette. İkinci sırada ise Ethereum geliyor. Son analizlere göre ise 3.sırada Ripple yer alıyor. Bu kripto para biriminin bir şirketi olması ve kurumsal bir yapıda olması güven sağlamıştır.

Ripple’ın Avantajları Neler?

Çok düşük maliyetler ile kısa süre içerisinde uluslararası gönderim işlemi yapmaktadır. Tabi, bunu Blockchain teknolojisi sayesinde yapıyor. Varlık ve para transferlerinde olağanüstü bir hızlılık sunuyor.

Piyasa değeri açısından 3.sırada olmasından dolayı yüksek işlem hacmine sahiptir. Bu yüzden de birçok borsada işlem görmektedir. Bu da demek oluyor ki paranın erişilebilirliği çok fazladır.

Bankalar ile yaptığı anlaşmalar ve ortaya çıkardığı ödeme sistemleri ile birlikte kullanıcılara güven vermekte ve her geçen gün büyümektedir.

Ripple Madenciliği Nasıl Yapılıyor?

Ripple madenciliği, diğer kripto para birimlerine ters olarak madenciliğe ve üretime izin vermemektedir. Dünya üzerinde yer alan bütün Ripple kripto para birimini şirket kendisi üretmektedir. Şu an piyasa üzerinde 40 milyar adet Ripple vardır. Ancak, şirket toplan 100 milyar adet Ripple üretmiştir.

Bitcoin İle Ripple Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kripto para birimi ile işlemler yapan kişiler tarafından Bitcoin ile Ripple arasındaki farkları merak ediyor. İlk olarak şunu belirtelim ki Ripple bir merkeze sahiptir ancak Bitcoin bir merkeze bağlı değildir. Bitcoin ile saniyede 4 işlem yapabilirsiniz ancak Ripple ile 1500 işlem gerçekleştirmeniz mümkün. Transfer esnasında alınan komisyon da Ripple’de daha düşüktür.

XRP Ripple haberleri Ripple TL Grafik Ripple nasıl alınır Ripple fiyat Grafiği 1 ripple kaç tl
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?