0x (ZRX) Kripto Para Birimi Nedir?

Coin, kripto para birimleri arasına Bitcoin’den sonra giriş yapan güvenilir bir para birimi olarak karşımıza çıkıyor.

0x (ZRX) Kripto Para Birimi Nedir?
0x (ZRX) Kripto Para Birimi Nedir? Admin
Bu içerik 156 kez okundu.
Reklam

0x (ZRX) Kripto Para Birimi Nedir?

Zrx  Kripto para borsalarında fazlaca işlem yapılmasından dolayı da kullanıcılar tarafından ZRX coin nedir? Tarzında sorular soruluyor. Bu sorular çerçevesinde ZRX yorumları da incelenerek, ayrıntılı bir makale hazırlandı. Dilerseniz, detaylara geçelim;

ZRX Nedir?

2016 senesinde 0x platformu tarafından piyasaya sürülmüş olan, ZRX kripto para birimidir. İşlem gördüğü tabana baktığımızda; Ethereum blockchain sistemi vardır ve ERC-20 tabanında yer alan bir kripto para birimidir.

0x geliştiricileri tarafından tokenleri takas etmek için güvenilir olan bir platform tasarlamaya çalışmışlardır. Bu platform ile de kripto para kullanıcılarını akıllı sözleşmeler ile merkezi olmayan borsaların aracılığı ile değişimleri gerçekleştirebilmektedir.

ZRX Neden Piyasaya Sürüldü?

Bir borsanın herhangi bir merkeze bağlı olması kullanıcılar tarafından iyi bir şekilde karşılanmamaktadır. Bu bağlamda da kullanıcılar merkezi olmayan borsaları tercih etmektedir. Borsanın herhangi bir yere veya kişiye bağlı olmadığı için kapanması söz konusu değildir. Bu yüzden de tercih sebebidir. 0x’in de kullanıcıları için yapmaya çalıştığı şey tam olarak budur.

0x protokolü üzerine inşa edilmiş olacak merkezi olmayan borsalar üzerinden, merkezi olan borsaların dezavantajları yok edilmeye çalışılmıştır.

0x (ZRX) Madenciliği Nasıl  Yapılır?

ZRX madenciliği yapılmayan bir kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. 0x (ZRX) kirpto paraları tamamen şirket tarafından üretilmektedir Toplam da 1.000.000.000 adet ZRX üretilmesi hedeflenmiştir. Şu an ise piyasaya yer alan ZRX kripto parası adeti 625.958.624 tür.

ZRX Kripto Parası Nasıl Alınır?

Şu ana kadar sizlere aktardığımız kripto para birimleri genel olarak kripto para borsalarından temin edilebiliyordu. ZRX kripto parası da aynı şekilde borsalardan temin edilebilir.

Kripto Para ZRX Güvenilir mi?

Kripto para, geleneksellikten dijitalleşmeye bir geçiş olarak görülüyor. Elbette ki, paradaki alışkanlıkların değişmesi ilk etapta hemen kabullenilmeyecektir. Ancak, şunu söyleyebiliriz ki ZRX yorum yazılarından da anladığımız kadarı ile ZRX’de diğer kripto para birimleri kadar güvenilirdir. Bir şirket tarafından üretilmesi de buna katkı sağlar.

zrx 0x zrx nedir? bitcoin etherum ekonomi kripto para
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?