KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ

KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ
KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ Admin
Bu içerik 248 kez okundu.
Reklam

KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ

1-YATIRIM STRATEJİLERİ

*İlk önce güvenilir bir borsada yatırım yaparak başlayabilirsiniz. (Binance, Coinbase, Poloniex, Bitstamp, OKEXs vb.)
*Yatırımınızı yapmadan önce projenin internet sitesinden proje hakkındaki bilgilere inceleyerek başlanmalı.  Hangi borsalarda listelendiğine ve ortalama işlem hacmine bakılmalı. Kripto paranın roadmapine bakılmalı. Ve o yol haritasına uygun hareket ediyorsa uzun vadede istikrarlı olabileceğini gösterir ve değerlenebilir. Testnet, mainnet, platform release duyuruları o koinin ileriye dönük sağlam adımlar attığını gösterir. Marketcapı yani Pazar büyüklüğü fazla olmasına rağmen fiyatı uygunsa fiyatının gelecekte yükseleceği düşünülebilir. Roadmapler genelde sitelerde Whitepaper içinde bulunur. White paperde ayrıca koinin ekibi sağlam mı, toplam üretilme miktarı nedir, danışmanları kimler önemli insanlar mı, o coinin ne planladığı, amacının ne olduğu, teknik altyapısı bilgilerine ulaşılabilir. 
* https://www.coinmarketcap.com sitesinden coinlerin genel mali görünümüne, marketcap değerlerine ulaşabilirsiniz.
*Yatırım yapacağanız projelerin geçmiş fiyat hareketlerine bakın. BTC hareketlerinden ve hakkında yapılan haberlerden etkilenişine bakın. Bu alım için en doğru zamanı tespit etmenize yarar. Kripto piyasalarında anlık haber takibi için bazı twitter hesapları bırakıyorum. // @kriptoparahaber, @kteknikhaber, @uzmancoin, @Cointelegraph, @cryptonews // 
*Teknik analize uygunluğa dikkat edin mesela yükselen bir kanalın tepesinden, düşen bir kanalın tepesinden almayın ve kanalın kırılmasını bekleyin.
*Tek bir projeye yatırım yapmayın  ve alımlarınızı kademeli gerçekleştirin. En sert  fiyat hareketlerine karşı elde bir miktar para olsun. 

Hadi yatırım örneği yapalım. 
a) Uygun borsayı seçtik. (Komisyon oranları, aktarım ücretleri vs.)

b) Projelerden biri ETH olsun. https://ethereum.org/tr/  sitesine baktık. Hakkında bilgilere, amacına, misyon ve vizyonuna ayrıca projenin geliştiricileri, fonlayıcıları ve yatırımcılarına baktık. Gerçekten sağlam bir proje. Hatta ETH 2.0 konuşuluyor. Bu siteleri anlamak için İngilizce anlamak ve kripto terimlerinden haberdar olmak gerekiyor. Anlamadığınız terimi Google çok güzel açıklayacaktır. Tüm borsalarda listelenen bir koin. Pek yeni de sayılmaz.

c) Geldik geçmiş fiyat hareketlerine. https://www.tradingview.com/x/rzYkfS6I/ btc ile hareketleri hemen hemen paralel.  https://www.tradingview.com/x/I8YBGIYq/  Yuvarlak bölgede hem kanalın dibinde hemde önemli bir destek direnç noktasında.  Haberlere bakıyoruz hep olumsuz temmuz ayında. İşin daha da ilginci manuplatif ve gerçeklerden uzak. Gerçek tek bir haber 2021de ETH 2.0 piyasaya sürüleceği. Proje sağlam ve alım için uygun bir bölge olarak gözüküyor. Teknik ve temel al diyor. Nerede satacağız? Önemli bir dirençte ve kar hedefimiz gerçekleştiğinde. Kademeli alım önemli tabiki her zaman böyle kanal veya dip bulunamaz.

BİNANCE HESABI AÇMAK İSTİYORSANIZ, KAYIT LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

Kaynak: Finans Gazetesi

Telegram: https://t.me/diptenalanadam

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ibrahim t.     2021-03-16 doyurucu bilgiler
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?