KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ-2

Genelde en istikrarlı kazandıranı scalping. Başarılı yapılması için iki seçenek var ya gün boyu ekran başında duygularıyla hareket etmeyen teknik bilgisi iyi bir trader yada bir bot

KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ-2
KRİPTO PARALARDA YATIRIM VE TRADE STRATEJİLERİ-2 Admin
Bu içerik 134 kez okundu.
Reklam

2-TRADE STRATEJİLERİ

*Büyük bilge Google a trade stratejileri diye aratırsanız size 5 çeşit stratejiden ve bunların nasıl yapıldığını anlatan makalelere ulaşabilirsiniz. Genelde en istikrarlı kazandıranı scalping. Başarılı yapılması için iki seçenek var ya gün boyu ekran başında duygularıyla hareket etmeyen teknik bilgisi iyi bir trader yada bir bot. Bu şekilde 48 saat dolmadan %30 lara varan kazançlar elde ettim. Stop kulanmadığım için hepsi 2 saatte silindi. Stop kullanın…

*En çok kullanılan yöntem indikatör kullanarak yapılan tradeler. Youtube da kripto piyasalarında indikatör kullanımları ile ilgili onlarca video bulabilirsiniz. 

*Benim belirteçlerim neler DXY ve ONS. BTC nin hareketleri ile bir korelasyonu var.  Ons ile aynı yönde ilerlerken dxy ile ters yönde ilerliyor. Ve bir haberci gibi davranıyorlar.
DXY korelasyonu https://www.tradingview.com/x/TagV9236/
Ons korelasyonu https://www.tradingview.com/x/JJeSsjIf/

*ONS ve DXY yorumlamak için temel ve teknik analiz bilgisi şart. BTC ile ilgili ve anlık takibi de gerekli neden çünkü her sert hareketi altkoinlerin %80ini düşürüyor. Mesela büyük bir borsaya polis baskını düşürürken, Mastercard ve visa ile anlaşma BTC yi yükseltmesi beklenir. Bunları önceden bilmek alt koinleri dipten toplamak için önemlidir. 

*Haber takibinde diğer borsalarda bir manuplatif haber varsa; kripto borsalarda iyi ihtimalle on tane vardır. Haberi doğru ve hızlı almak önemlidir. Aksi taktirde zaten fiyatlama çoktan yapılmış olur. Bir çok koinin gelecekteki etkinliklerine ve planlı gelişmelerine coinmarketcal.com ve kryptocal.com gibi sitelerden ulaşabilirsiniz. Bu etkinliklerde ödüller dağıtılmakta ve koin için hacim artışı sağlamaktadır. 

*Bir kripto para için büyük borsalarda listelenme haberi olduğunda o kripto para yükselişe geçer. Veya kripto paranın (usdt, busd,eth) gibi pariteleri işleme açıldığında btc sert hareket yapmazsa yükselişe geçer. Partnership anlaşmaları ise bilinen bir şirketle yapılıyorsa o koin genelde hızlıca yükselişe geçer.

*Teknik analize göre trade yaparken yüksek hacimli koinleri tercih edin ve kanal trade i en az zarara uğratan sistemdir diye yazmıştım önceki yazımda.  Kanal trade`i https://www.tradingview.com/x/uqaj23eg/  . Para sürekli al sat yaparak değil oturarak kazanılır sözünün bir timsali. Gün içinde sürekli ekrana bakmak zorunda kalmazsınız. Soldan sağa doğru bakıldığında kırmızı yatay stop noktaları da işaretli. 

Önceki yazımda kripto paralarda yatırım ve trade hakkında düşüncelerimi yazmıştım. Bu yazımda da anlatmadığım ve atladığım bir sürü yer olmuştur. Siz yine de size rakamlar satan hüstadların peşinde koşmayın :) Kendinize iyi bakın, sağlıklı kalın.

BİNANCE HESABI AÇMAK İSTİYORSANIZ, KAYIT LİNKİ İÇİN TIKLAYINIZ..

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?