Altın İçin Tavsiyeler

İnsanlar kolon kanseri oldu altın nedeniyle. 2000 dolarlardan 1700 dolara.

Altın İçin Tavsiyeler
Altın İçin Tavsiyeler Admin
Bu içerik 100 kez okundu.
Reklam

ALTIN ÜZERİNE

Aslında altın düşük değil 1200 dolardan bu seviyelere geldi. Ancak yatırımcı uzun vadeli girişte tabiki o kadar erken almadığı için gerim gerim geriliyor haliyle.

Altın için konuşacak çok şey var olumlu da olumsuz da. Şu sıralar olumsuz olanları piyasa öncülüyor. Nedir bu?
Altın enflasyonu çok seven bir metaldir. Amerikada enflayon olunca altın yükselir. Küresel bir enflasyon olacak varın siz düşünün. Ancak enflasyon eksi faiz ve bol para basmaktan kaynaklanıyor. Altın ise şundan korkuyor
-Ya sonu geldiyse? Ya faiz artırmaya başlarlarsa?

Evet bingo altının en çok sevdiği şey enflasyon ve düşük faiz iken en nefret ettiği şey de yüksek faiz ve onun ihtimalidir :)

Tahvil faizler yukarı yöneliyor çünkü enflasyon beklentisi yüksek. Kimse o fiyatlarla tahvil almak istemez. Piyasa kendi faizini belirliyor ve şuanda 1.60 civarında bir faiz getirisi var 10 yıllıkların. Burda Fed buna müdahale edebilir tahvil alabilir denildi. Ancak powell pek de sallamadı. Açıkçası tahvil faizinin işine yarayabileceğini de düşünmüş olmalı. Daha doğrusu hükümetin işine. 1.9 trilyon dolar teşvik verirken güzel ama paraya da ihtiyaç var yani tahvil satarak borçlanmak isteyebilir. Genel olarak teşvikten hariç de abd hükümetinin pandemi dolayısıyla giderleri arttı. Bu durumda Tahvil faizleri çok da olmamak üzere az bişey daha yukarı seyredebilir. Bu da bizim sarı liramızı üzüyor ve altın bu hamleyle baskılanmış oluyor. Teşviklerde ve tahvil alımlarında verilen paraların altına gitmesi engellenmiş oluyor.

Ancak fed başkanı enflasyonda dayanıklı olduklarını ve %2 ye koşullu olmadıklarını daha yukarı gitmesine izin verebileceklerini söyledi. Yani hemen faiz maiz artırmayacağım dedi. Bu da altının yıkılmasının önüne geçer. Sapasağlam ayakta tutar. Tahvillere alım başladığında altına da muhtemelen alım başlayacaktır.

Yatırımlarınızı dikkatli yapın ortalık puslu.

 

Finans Gazetesi

Telegram: https://t.me/diptenalanadam

altın altın tavsiyleri
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?