KARGOSUZ E-İHRACAT

Bu yazımızda ise kargo ile uğraşmadan nasıl dolar kazanabileceğimizi konuşacağız.

KARGOSUZ E-İHRACAT
KARGOSUZ E-İHRACAT Admin
Bu içerik 154 kez okundu.
Reklam

KARGOSUZ E-İHRACAT

 Bu yazımızda ise kargo ile uğraşmadan nasıl dolar kazanabileceğimizi konuşacağız. Fakat anlatacağımız bu konu direkt olarak “Dropshipping” yani stoksuz satış değildir. Bahsetmek istediğimiz “Print-on-Demand (POD)” yani istek üzerine baskı sistemidir. 
   İhracatın en önemli giderlerinden biri şüphesiz kargo maliyetleridir. Kargo maliyetini düşürebilen ya da müşteriye ödeten satıcı güzel karlar elde edebilir. Kargo maliyeti sadece kargo firmasına verdiğiniz ücret değildir. Bunun içine paketi, kolisi, ambalajı vs. gibi ek maliyetler girer. Peki kargo ile hiç uğraşmadan ihracat yaptığınızı düşünün. Paketleme derdi yok, kargo firması ile desi tartışmalarına girmek yok. Gayet güzel bir ticaret. Lafı fazla uzatmayalım.
   Talep üzerine baskı, e-ticaret iş modelinde çarpıcı bir kategoridir. Envantere ihtiyaç olmadığından başlamak kolaydır. Bu iş için gerekli olan en önemli şey, ortaya farklı bir tasarım koymaktır. Tasarımın güçlü ve trend olması, müşterinin isteklerini her zaman diri tutar.
   Print-on-demand yapmanın mantığını anlatmaya çalışalım. Online bir print-on-demand sitesinde standart ve düz ürünler vardır. Bunlar tişört olabilir, kupa olabilir, telefon kılıfı olabilir, cüzdan, kartvizitlik, çanta magneti vs. olabilir. Ürünlere örnek olarak bir tasarım uygular. İstek üzerine gelen sipariş üzerine müşterinin istediği tasarımı yerleştirir. Tasarımı biten ürünü, tasarımı basan üretici müşteriye teslim eder. Örneğin, online print-on-demand yapan bir sitede tişört üzerine “Hello 2021” yazarak kendi sitenize ya da Etsy mağazanıza yüklediniz. Müşteri ürünü satın aldı parasını ödedi. Tişört baskıya girer ve müşteriye kargolanır. Siz sadece tasarımı yapmış ve satış üzerinden kârınızı almış olursunuz.
   POD sistemi özellikle grafik tasarımcılar ve sanatçılar için harika bir iş modelidir. Tasarladığınız ürünleri bir üründe deneyerek test etmiş olursunuz. Böylece hangi ürünün tuttuğunu görebilir, tişörtse tişört üzerinden, şortsa şort üzerinden veya baskı yapabileceğiniz herhangi bir ürün üzerinden satışa başlayabilirsiniz. Kendi tasarımlarınız sayesinde çok daha fazla marka bilinirliğine ulaşmış olursunuz. Tasarımlarınızın dışında istek üzerine baskı yapabilir, eğer tedarikçi izin veriyorsa kendi logonuzu veya etiketinizi ekleyebilirsiniz. Böyle bir durumda POD mağazanıza daha fazla müşteri getirmenizi sağlar. Print-on-demand sistemi ile ilgili en güzel şey, pazarlama ve reklam gibi önemli noktalara odaklanmak için zamanın büyük ölçüde serbest kalmasıdır.
    Sistem anlaşıldıysa, ABD’de bulunan bazı POD online sitelerinden ve çalışma mantıklarından bahsedelim. Printful, Printify, Teelaunch, Redbubble, Spreadshirt, Teepublic en çok bilinen sitelerden. Bunlardan Printful ve Printify sitesi Etsy ile entegre çalışan sitelerdendir. Yani tasarımı bir kere yüklersiniz yüklediğiniz tasarım aynı zamanda Etsy mağazanızda listelenir. Satış geldikten sonra onay vermenizle beraber ürün basılır ve gönderilir. Sitelerin kullanımı oldukça anlaşılır ve kolay. Sistemi ve siteleri araştırmanız aklınıza daha fazla ve farklı fikirler getirecektir.
   Bir sonraki yazımızda e-ihracat yapabileceğimiz başka bir platformu inceleyeceğiz inşaAllah.

 

 

Finans Gazetesi

Telegram: https://t.me/diptenalanadam

e ihracat nedir e ihracat nasıl yapılır e ihracat kargosuz e ihracat
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?