PİVOT NOKTASI NEDİR?

Pivot noktası bir finansal piyasanın teknik analizinde alım-satımcılar tarafından pazar hareketinin önceden tahmin edilebilmesinde kullanılan önem taşıyan bir fiyat seviyesidir.

PİVOT NOKTASI NEDİR?
PİVOT NOKTASI NEDİR? Admin
Bu içerik 169 kez okundu.
Reklam

EKONOMİ'DE PİVOT NOKTASI
Pivot noktası bir finansal piyasanın teknik analizinde alım-satımcılar tarafından pazar hareketinin önceden tahmin edilebilmesinde kullanılan önem taşıyan bir fiyat seviyesidir. Pivot noktası daha önceki işlemlere bakıldığında önem taşıyan fiyatların ( kapanış değeri , en yüksek ve  en düşük değerler gibi) ortalamasının alınmasıyla elde edilen bir değerdir. Eğer ilerleyen zaman döneminde fiyat pivot noktasının üstünde ise yükseliş eğiliminde , pivot noktasının altında ise düşüş  eğilimindedir.

PİVOT NASIL HESAPLANIR ? 

4 farklı yönteme dayalı olarak yapılır. Bunlar ; Klasik , Camarilla , Woodie , ve Fibonacci olarak sıralayabiliriz. Hesaplama yapılırken dikkat edilmesi gereken bir önceki günün , haftanın veya ayın en yüksek , en düşük ve kapanış değerlerinin bilinmesiyle 4 farklı hesaplamayı  yapabiliriz.

PİVOT NOKTALARI TEK BAŞINA İŞE YARAR MI ? 

Evet , yalnızca pivot noktalarını kullanarak alım satım yapabiliriz fakat bu noktaları fibonacci araçları , harmonik formasyonlar , elliot dalga teorisi , kanal destek ve dirençleri , hareketli ortalamalarla birlikte kullanmak bize daha çok yarar sağlayacaktır. Kendinize en uygun kombini yapın ve alım-satım kararlarınızı daha emin adımlarla alın.

Görsellerde formülleri ve ons altının geçtiğimiz hafta ki klasik haftalık pivot noktalarıyla beraber yaşanan hareketi görebilirsiniz , herkese bol kazançlar ????

 

Finans Gazetesi

Telegram: https://t.me/diptenalanadam

pivot nedir pivot ekonomi foreks pivot pivot noktası pivot nasıl hesaplanır
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?