Bitcoin Nedir?

Son yıllarda para birimlerinde değişiklikler oldu. Eskiden belirli bir merkez bankanın onayladığı kağıt veya metal paralar ile işlem yapıyorken şimdileri ise elle tutamadığımız fakat var olan kripto para birimleri ile işlem yapıyoruz.

Bitcoin Nedir?
Bitcoin Nedir? Admin
Bu içerik 136 kez okundu.
Reklam

Bitcoin Satın Alma Rehberi

Son yıllarda para birimlerinde değişiklikler oldu. Eskiden belirli bir merkez bankanın onayladığı kağıt veya metal paralar ile işlem yapıyorken şimdileri ise elle tutamadığımız fakat var olan kripto para birimleri ile işlem yapıyoruz. Bugün, bu para birimlerinden en popüler olanı işleyeceğiz. O halde Bitcoin nedir?

Kripto para birimi diyince akla ilk gelen para birimi Bitcoin’dir. Zaten, en fazla işlem gören ve en bilindik kripto para birimi olan Bitcoin, alım-satım yapılarak birçok kişiye gelir kaynağı olmuş durumda. Eğer, sizlerde Bitcoin işlemleri yapmak istiyorsanız ve nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazımız tam da size göre.

Kripto Para Birimi Bitcoin Nedir?

2009 yılında piyasaya sürülen ve hali hazırda dünyanın bir numaralı kripto para birimi olan Bitcoin, dünyadaki ilk kripto para birimi olarak da bilinir. Piyasada en fazla işlem Bitcoin üzerinden yapılmaktadır. 1 Bitcoin’in değeri ise yaklaşık 63.000 TL değerindedir. Kripto paraların dünyada bir karşılığı yoktur. Sadece veriler ile meydana gelir. Bilinen para gibi değerlidir fakat farklı özelliktedir. Peki, işlem yapmak için Bitcoin nasıl alınır? Dilerseniz, bu sorunun cevabına geçelim;

Bitcoin Alma Rehberi

Bitcoin alım ve satım işlemleri için çeşitli kripto para borsaları vardır. Bunlardan en çok bilinenleri; ICRYPEX, Paribu, Bitlo, BTCTurk, Binance, Koinim, Koineks.

Özellikle de Türkiye Bitcoin borsaları tercih edilerek işlemler yapılırsa daha güvenli sonuçlar elde edilebilir. Bu yüzden de yerli borsaları öneriyoruz. Eğer, yurt dışı borsası tercih ederseniz, dolar bazında işlemler yapacağınızı unutmayın.

Bitcoin Nasıl Alınır?

  1. İlk olarak Bitcoin alım-satım yapacağınız borsayı seçin.
  2. Borsayı seçtikten sonra bir hesap açın ve bilgilerinizi doğru bir şekilde girin.
  3. Yurt dışı destekli bir kazanç metodu belirleyin.
  4. Sürekli olarak borsayı takip edin. Eğer, borsada yanlış tahminleri le yatırım yaparsanız çok kötü sonuçlar alabilirsiniz.
  5. Fiyat hareketliliği çok önemlidir. Sürekli olarak takip edin ve doğru analizler yapın.
bitcoin bitcoin nedir bitcoin satın alma rehberi
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
BLOCKCHAİN (BLOK ZİNCİRİ ) NEDİR?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?
Enjin Coin (ENJ) Kripto Parası Nedir?